• Kotka
  • Lappeenranta
  • Mikkeli
  • Savonlinna

Merkkihuolto ja varaosat

Vauhti-Vaunu Mikkeli tarjoaa luottavia huolto- ja varaosapalveluja vuosikymmenien kokemuksella. Meiltä saat Ford-, Subaru- ja Mazda-merkkihuollot ja merkkikohtaiset varaosat, korikorjaukset, Goodyearin laaturenkaat sekä rengashotellipalvelut. Osana Autoasi-ketjua tarjoamme takuulliset määräaikaishuollot ja korjaukset kaikenikäisille ja -merkkisille autoille. Autosi huoltokustannuksiin saat joustavaa maksuaikaa Huoltoluotto-palvelumme avulla.

Huolto

Matti Lantta

Jälkimarkkinointijohtaja
matti.lantta@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 545 2887

Jaakko Nurmi

Huoltoneuvoja
jaakko.nurmi@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 864 4755

Marko Torniainen

Huolto-/ varaosamyynti palvelut
marko.torniainen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 183 6740

Antti Teittinen

Huoltoneuvoja
antti.teittinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 8438004

Tarmo Manninen

huoltoneuvoja
tarmo.manninen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 411 4647

Juha Honkanen

Huoltoneuvoja
juha.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8433

Varaosat

Ari Rautiainen

Varaosamyyjä
ari.rautiainen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5618
Gsm: 040 843 8758

Marko Torniainen

Huolto-/ varaosamyynti palvelut
marko.torniainen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 183 6740

Tarmo Manninen

huoltoneuvoja
tarmo.manninen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 411 4647

Juha Honkanen

Huoltoneuvoja
juha.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8433

Paikallinen Autoasi-korjaamo

Goodyear-rengasmyynti

Vauhti-Vaunu Huoltoluotto

Joustavampi tapa maksaa ostoksesi.

Voit maksaa autosi huollon, renkaat ja varaosat kätevästi osissa ja valita itse kuukausierän suuruuden. Luoton voit hakea helposti kotona etukäteen alla olevalla hakemuksella tai tehdä hakemuksen paikan päällä toimipisteissämme. Luotonantaja on Resurs Bank AB (publ).

Lue lisää ja hae luotto Kaupunkisi sivulta:

Kotka
Lappeenranta
Mikkeli
Savonlinna

Rengashotelli

Vauhti-Vaunun Rengashotellissa säilytät renkaasi kätevästi edulliseen 65 €:n kausihintaan. Palvelu sisältää renkaiden vaihdon, pesun, kuntotarkastuksen sekä säilytyksen.

Tule käymään paikan päällä tai ota yhteyttä myyntiin

Kotka

Jumalniementie 2
48600 Kotka
Puh. 040 8410476
huolto.kotka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Lappeenranta

Ajurinkatu 8
53500 Lappeenranta
Puh. 040 8431091
huolto.lappeenranta@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Mikkeli

Otavankatu 21
50130 Mikkeli
Puh. 040 5516515
huolto.mikkeli@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Savonlinna

Mertajärventie 8
57220 Savonlinna
Puh. 040 8416527
huolto.savonlinna@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat