• Kotka
  • Lappeenranta
  • Mikkeli
  • Savonlinna

Kotka: KESÄLAUANTAISIN SULJETTU 24.6.-12.8.

Edustamamme merkit: Ford, Opel ja Subaru.

Vauhti-Vaunu, Kotka

vv_fonecta-profiilikuva_1080x610_kotka_2

Jumalniementie 2
48600 Kotka
Puh. 040 5018658
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Vaihtoautot
Ma-Pe 09.00-17.00
La 10.00-14.00
Puh. 040 3592431

Uudet autot
Ma-Pe 09.00-17.00
La 10.00-14.00
Puh. 040 3592431

Huolto ja varaosat
Ma-Pe 07.30-16.30
huolto.kotka@vauhti-vaunu.fi
Ajanvaraus: 0201415490
Varaosat 0201415491

 

Huolto

Jussi Laari

Jussi Laari

Jälkimarkkinointipäällikkö Opel, Ford & Subaru
jussi.laari@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 1764632

Marko Olsen

Marko Olsen

Huoltoneuvoja Opel & Subaru
marko.olsen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8438751

Tapio Mäkelä

Tapio Mäkelä

Huoltopäällikkö/korikorjaamo Ford, Opel & Subaru
tapio.makela@vauhti-vaunu.fi
Puh: 050 5821821

Topi Lankila

Topi Lankila

Huoltoneuvoja Ford & Subaru / varaosat Ford, Opel & Subaru
topi.lankila@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8438752

Uudet autot

Jani Kivistö

Jani Kivistö

autotalonjohtaja
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 5908448

Antti Söderlund

Antti Söderlund

Myyntipäällikkö
antti.soderlund@vauhti-vaunu.fi
Puh. 0405745070

Mika Nieminen

Mika Nieminen

automyyjä
mika.nieminen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 841 0168

Markku Ryökkynen

Markku Ryökkynen

automyyjä
markku.ryokkynen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0500 657 097

Marko Inkinen

Marko Inkinen

automyyjä
marko.inkinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5483
Gsm: 050 547 1999

Tuija Hiitola

Tuija Hiitola

autosihteeri
tuija.hiitola@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5484

Vaihtoautot

Jani Kivistö

Jani Kivistö

autotalonjohtaja
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 5908448

Antti Söderlund

Antti Söderlund

Myyntipäällikkö
antti.soderlund@vauhti-vaunu.fi
Puh. 0405745070

Mika Nieminen

Mika Nieminen

automyyjä
mika.nieminen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 841 0168

Markku Ryökkynen

Markku Ryökkynen

automyyjä
markku.ryokkynen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0500 657 097

Marko Inkinen

Marko Inkinen

automyyjä
marko.inkinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5483
Gsm: 050 547 1999

Tuija Hiitola

Tuija Hiitola

autosihteeri
tuija.hiitola@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5484

Varaosat

Ari Mattinen

Ari Mattinen

Huoltoneuvoja / varaosat Ford, Opel & Subaru
ari.mattinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8674004

Topi Lankila

Topi Lankila

Huoltoneuvoja Ford & Subaru / varaosat Ford, Opel & Subaru
topi.lankila@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8438752

Auton vuokraus

Ma-Pe 07.30-16.30

Hertz Autovuokraamo

Hertz Autovuokraamo

P.020 555 2710 (24h)
hertz.kotka@hertz.fi

Yritysmyynti

Antti Söderlund

Antti Söderlund

Myyntipäällikkö
antti.soderlund@vauhti-vaunu.fi
Puh. 0405745070

Hallinto

Ninna Neuvonen

Ninna Neuvonen

Kirjanpito
ninna.neuvonen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8438763

Hilpi Pulkkinen

Maksuliikenne/Reskontrat
hilpi.pulkkinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5628
Fax: 020 141 5777

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Mika Häkkinen

Mika Häkkinen

Tietohallintopäällikkö
mika.hakkinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 481 7541

Johto

Antero Liukkonen

varatoimitusjohtaja
antero.liukkonen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 545 2883

Jani Kivistö

Jani Kivistö

autotalonjohtaja
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 5908448

Petri Honkanen

Petri Honkanen

toimitusjohtaja
petri.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5601

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Paikallinen Autoasi-korjaamo

Goodyear-rengasmyynti

Vauhti-Vaunu Huoltoluotto

Joustavampi tapa maksaa ostoksesi.

Voit maksaa autosi huollon, renkaat ja varaosat kätevästi osissa ja valita itse kuukausierän suuruuden. Luoton voit hakea helposti kotona etukäteen alla olevalla hakemuksella tai tehdä hakemuksen paikan päällä toimipisteissämme. Luotonantaja on Resurs Bank AB (publ).

Lue lisää ja hae luotto Kaupunkisi sivulta:

Kotka
Lappeenranta
Mikkeli
Savonlinna

Rengashotelli

Vauhti-Vaunun Rengashotellissa säilytät renkaasi kätevästi edulliseen 65 €:n kausihintaan. Palvelu sisältää renkaiden vaihdon, pesun, kuntotarkastuksen sekä säilytyksen.

Tule käymään paikan päällä tai ota yhteyttä myyntiin

Kotka

Jumalniementie 2
48600 Kotka
Puh. 020 141 5480
Fax 020 141 5499
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Lappeenranta

Ajurinkatu 8
53500 Lappeenranta
Puh. 020 141 5656
Fax 020 141 5655
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Mikkeli

Otavankatu 21
50130 Mikkeli
Puh. 020 141 5770
Fax 020 141 5777
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Savonlinna

Mertajärventie 8
57220 Savonlinna
Puh. 020 1415450
Fax 020 1415469
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

70v