• Kotka
  • Lappeenranta
  • Mikkeli
  • Savonlinna

Lappeenranta: KESÄLAUANTAISIN SULJETTU 24.6.-12.8.

Edustamamme merkit: Subaru, Opel.

Vauhti-Vaunu, Lappeenranta

Vauhti-vaunu_lappeenranta_autokauppa_Opel_Subaru_Ford

Ajurinkatu 8
53500 Lappeenranta
Puh. 040 8438746
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Vaihtoautot
Ma-Pe 09.00-18.00
La 10.00-14.00
Puh. 040 1924331

Uudet autot
Ma-Pe 09.00-18.00
La 10.00-14.00
Puh. 040 1924331

Huolto ja varaosat
Ma-Pe 07.30-16.30
huolto.lappeenranta@vauhti-vaunu.fi
Ajanvaraus: 0201415664

 

Huolto

Service in Russia

Service in Russia

Русская служба
+358408406508

Harri Turunen

Harri Turunen

Huoltopäällikkö
harri.turunen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 8438463

Tomi Rantala

Tomi Rantala

Varaosapäällikkö
tomi.rantala@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 867 100

Mikko Pylkkö

Mikko Pylkkö

Varaosat
mikko.pylkko@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0408438750

Uudet autot

Jani Kivistö

Jani Kivistö

autotalonjohtaja
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 5908448

Kirsi Tanninen

Kirsi Tanninen

Automyyjä
kirsi.tanninen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 6610671

Juha Mustonen

Automyyjä
juha.mustonen@vauhti-vaunu.fi
GSM: 040 576 0961

Jarkko Koistinen

Myyntipäällikkö
jarkko.koistinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 8224525

Juha Kivinen

Automyyjä
juha.kivinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0500819259

Hilkka Saarnia

Hilkka Saarnia

Autosihteeri
hilkka.saarnia@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5656

Vaihtoautot

Jani Kivistö

Jani Kivistö

autotalonjohtaja
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 5908448

Kirsi Tanninen

Kirsi Tanninen

Automyyjä
kirsi.tanninen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 6610671

Juha Mustonen

Automyyjä
juha.mustonen@vauhti-vaunu.fi
GSM: 040 576 0961

Jarkko Koistinen

Myyntipäällikkö
jarkko.koistinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 8224525

Juha Kivinen

Automyyjä
juha.kivinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0500819259

Hilkka Saarnia

Hilkka Saarnia

Autosihteeri
hilkka.saarnia@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5656

Varaosat

Harri Turunen

Harri Turunen

Huoltopäällikkö
harri.turunen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 8438463

Tomi Rantala

Tomi Rantala

Varaosapäällikkö
tomi.rantala@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 867 100

Mikko Pylkkö

Mikko Pylkkö

Varaosat
mikko.pylkko@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0408438750

Auton vuokraus

Scandia Rent
p. 020 789 0430

Hallinto

Ninna Neuvonen

Ninna Neuvonen

Kirjanpito
ninna.neuvonen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8438763

Hilpi Pulkkinen

Maksuliikenne/Reskontrat
hilpi.pulkkinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5628
Fax: 020 141 5777

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Mika Häkkinen

Mika Häkkinen

Tietohallintopäällikkö
mika.hakkinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 481 7541

Johto

Antero Liukkonen

varatoimitusjohtaja
antero.liukkonen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 545 2883

Jani Kivistö

Jani Kivistö

autotalonjohtaja
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 5908448

Petri Honkanen

Petri Honkanen

toimitusjohtaja
petri.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5601

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Paikallinen Autoasi-korjaamo

Goodyear-rengasmyynti

Vauhti-Vaunu Huoltoluotto

Joustavampi tapa maksaa ostoksesi.

Voit maksaa autosi huollon, renkaat ja varaosat kätevästi osissa ja valita itse kuukausierän suuruuden. Luoton voit hakea helposti kotona etukäteen alla olevalla hakemuksella tai tehdä hakemuksen paikan päällä toimipisteissämme. Luotonantaja on Resurs Bank AB (publ).

Lue lisää ja hae luotto Kaupunkisi sivulta:

Kotka
Lappeenranta
Mikkeli
Savonlinna

Rengashotelli

Vauhti-Vaunun Rengashotellissa säilytät renkaasi kätevästi edulliseen 65 €:n kausihintaan. Palvelu sisältää renkaiden vaihdon, pesun, kuntotarkastuksen sekä säilytyksen.

Tule käymään paikan päällä tai ota yhteyttä myyntiin

Kotka

Jumalniementie 2
48600 Kotka
Puh. 020 141 5480
Fax 020 141 5499
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Lappeenranta

Ajurinkatu 8
53500 Lappeenranta
Puh. 020 141 5656
Fax 020 141 5655
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Mikkeli

Otavankatu 21
50130 Mikkeli
Puh. 020 141 5770
Fax 020 141 5777
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Savonlinna

Mertajärventie 8
57220 Savonlinna
Puh. 020 1415450
Fax 020 1415469
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

70v