• Kotka
  • Lappeenranta
  • Mikkeli
  • Savonlinna

Mikkeli: KESÄLAUANTAISIN SULJETTU 24.6.-12.8.

Edustamamme merkit: FordOpel, Subaru.

Vauhti-Vaunu, Mikkeli

Vauhti-vaunu_Mikkeli_autokauppa_Opel_Subaru_Ford

Otavankatu 21
50130 Mikkeli
Puh. 040 8438755
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Vaihtoautot
Ma-Pe 09.00-17.00
La 10.00-14.00
Puh. 040 359 2453

Uudet autot
Ma-Pe 09.00-17.00
La 10.00-14.00
Puh. 040 359 2453

Huolto ja varaosat
Ma-Pe 07.30-16.30
huolto.mikkeli@vauhti-vaunu.fi
Ajanvaraus: 0201415776

 

Huolto

Matti Lantta

Jälkimarkkinointijohtaja
matti.lantta@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5630
Gsm: 040 545 2887

Lomalla 17.7-6.8.2017

Jaakko Nurmi

Huoltoneuvoja
jaakko.nurmi@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5617
Gsm: 040 864 4755

Marko Torniainen

Huolto-/ varaosamyynti palvelut
marko.torniainen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5773
Gsm: 040 183 6740

Antti Teittinen

Huoltoneuvoja
antti.teittinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 1415789
Gsm: 040 8438004

Tarmo Manninen

Tarmo Manninen

huoltoneuvoja
tarmo.manninen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 411 4647

Juha Honkanen

Huoltoneuvoja
juha.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5635
Gsm: 040 843 8433

Uudet autot

Aleksi Musakka

Autotalonjohtaja
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 570 8236

Lomalla 17.7-6.8.2017

Kimmo Lepistö

Tuotepäällikkö, FORD-Hyötyajoneuvot
kimmo.lepisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 572 2000

Vesa Söderling

Automyyjä
vesa.soderling@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 6402396

Tomi Rossi

Automyyjä
tomi.rossi@vauhti-vaunu.fi
GSM: 0405503671

Anna-Maija Auvinen

kassa
anna-maija.auvinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5770

Birgit Tiusanen

Autosihteeri
Birgit.tiusanen@vauhti-vaunu.fi
Gsm:040 867 8326

Kari Strengell

Automyyjä
kari.strengell@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 6872092

Vaihtoautot

Aleksi Musakka

Autotalonjohtaja
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 570 8236

Lomalla 17.7-6.8.2017

Kimmo Lepistö

Tuotepäällikkö, FORD-Hyötyajoneuvot
kimmo.lepisto@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 572 2000

Vesa Söderling

Automyyjä
vesa.soderling@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 6402396

Tomi Rossi

Automyyjä
tomi.rossi@vauhti-vaunu.fi
GSM: 0405503671

Anna-Maija Auvinen

kassa
anna-maija.auvinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5770

Birgit Tiusanen

Autosihteeri
Birgit.tiusanen@vauhti-vaunu.fi
Gsm:040 867 8326

Kari Strengell

Automyyjä
kari.strengell@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 6872092

Varaosat

Ari Rautiainen

Varaosamyyjä
ari.rautiainen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5618
Gsm: 040 843 8758

Marko Torniainen

Huolto-/ varaosamyynti palvelut
marko.torniainen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5773
Gsm: 040 183 6740

Tarmo Manninen

Tarmo Manninen

huoltoneuvoja
tarmo.manninen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 050 411 4647

Juha Honkanen

Huoltoneuvoja
juha.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5635
Gsm: 040 843 8433

Hallinto

Ninna Neuvonen

Ninna Neuvonen

Kirjanpito
ninna.neuvonen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8438763

Hilpi Pulkkinen

Maksuliikenne/Reskontrat
hilpi.pulkkinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5628
Fax: 020 141 5777

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Mika Häkkinen

Mika Häkkinen

Tietohallintopäällikkö
mika.hakkinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 481 7541

Johto

Antero Liukkonen

varatoimitusjohtaja
antero.liukkonen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 545 2883

Aleksi Musakka

Autotalonjohtaja
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 570 8236

Lomalla 17.7-6.8.2017

Petri Honkanen

Petri Honkanen

toimitusjohtaja
petri.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5601

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Paikallinen Autoasi-korjaamo

Goodyear-rengasmyynti

Vauhti-Vaunu Huoltoluotto

Joustavampi tapa maksaa ostoksesi.

Voit maksaa autosi huollon, renkaat ja varaosat kätevästi osissa ja valita itse kuukausierän suuruuden. Luoton voit hakea helposti kotona etukäteen alla olevalla hakemuksella tai tehdä hakemuksen paikan päällä toimipisteissämme. Luotonantaja on Resurs Bank AB (publ).

Lue lisää ja hae luotto Kaupunkisi sivulta:

Kotka
Lappeenranta
Mikkeli
Savonlinna

Rengashotelli

Vauhti-Vaunun Rengashotellissa säilytät renkaasi kätevästi edulliseen 65 €:n kausihintaan. Palvelu sisältää renkaiden vaihdon, pesun, kuntotarkastuksen sekä säilytyksen.

Tule käymään paikan päällä tai ota yhteyttä myyntiin

Kotka

Jumalniementie 2
48600 Kotka
Puh. 020 141 5480
Fax 020 141 5499
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Lappeenranta

Ajurinkatu 8
53500 Lappeenranta
Puh. 020 141 5656
Fax 020 141 5655
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Mikkeli

Otavankatu 21
50130 Mikkeli
Puh. 020 141 5770
Fax 020 141 5777
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Savonlinna

Mertajärventie 8
57220 Savonlinna
Puh. 020 1415450
Fax 020 1415469
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

70v