• Kotka
  • Lappeenranta
  • Mikkeli
  • Savonlinna

Savonlinna: KESÄLAUANTAISIN SULJETTU 24.6.-12.8.

Edustamamme merkit: Ford,Opel, Subaru.

Vauhti-Vaunu, Savonlinna

Vauhti-vaunu_savonlinna_autokauppa_Opel_Subaru_Ford

Mertajärventie 8
57220 Savonlinna
Puh. 040 5018287
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Vaihtoautot
Ma-Pe 09.00-17.00
Puh. 040 359 2326

Uudet autot
Ma-Pe 09.00-17.00
Puh. 040 359 2326

Huolto ja varaosat
Ma-Pe 07.30-17.00
huolto.savonlinna@vauhti-vaunu.fi
Ajanvaraus: 020 1415456

Huolto

Arto Jantunen

Huoltopäällikkö
arto.jantunen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8506

Harri Voutilainen

Huoltoneuvoja
harri.voutilainen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8465

Elina Kansanen

Jm-Assistentti
elina.kansanen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0408438464

Uudet autot

Juha Hyötyläinen

myyntipäällikkö
juha.hyotylainen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8435

 

Ari Levänen

Tuotepäällikkö
ari.levanen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8436

Seija Räty

Seija Räty

sihteeri
seija.raty@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400398614

Vaihtoautot

Juha Hyötyläinen

myyntipäällikkö
juha.hyotylainen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8435

 

Ari Levänen

Tuotepäällikkö
ari.levanen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8436

Seija Räty

Seija Räty

sihteeri
seija.raty@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400398614

Varaosat

Arto Jantunen

Huoltopäällikkö
arto.jantunen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8506

Harri Voutilainen

Huoltoneuvoja
harri.voutilainen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 843 8465

Hallinto

Ninna Neuvonen

Ninna Neuvonen

Kirjanpito
ninna.neuvonen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 040 8438763

Hilpi Pulkkinen

Maksuliikenne/Reskontrat
hilpi.pulkkinen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5628
Fax: 020 141 5777

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Mika Häkkinen

Mika Häkkinen

Tietohallintopäällikkö
mika.hakkinen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 481 7541

Johto

Antero Liukkonen

varatoimitusjohtaja
antero.liukkonen@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 545 2883

Aleksi Musakka

Autotalonjohtaja
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 040 570 8236

Lomalla 17.7-6.8.2017

Petri Honkanen

Petri Honkanen

toimitusjohtaja
petri.honkanen@vauhti-vaunu.fi
Puh: 020 141 5601

Mika Lahti

Mika Lahti

Hallintojohtaja
mika.lahti@vauhti-vaunu.fi
Gsm: 0400 560499

Paikallinen Autoasi-korjaamo

Goodyear-rengasmyynti

Vauhti-Vaunu Huoltoluotto

Joustavampi tapa maksaa ostoksesi.

Voit maksaa autosi huollon, renkaat ja varaosat kätevästi osissa ja valita itse kuukausierän suuruuden. Luoton voit hakea helposti kotona etukäteen alla olevalla hakemuksella tai tehdä hakemuksen paikan päällä toimipisteissämme. Luotonantaja on Resurs Bank AB (publ).

Lue lisää ja hae luotto Kaupunkisi sivulta:

Kotka
Lappeenranta
Mikkeli
Savonlinna

Rengashotelli

Vauhti-Vaunun Rengashotellissa säilytät renkaasi kätevästi edulliseen 65 €:n kausihintaan. Palvelu sisältää renkaiden vaihdon, pesun, kuntotarkastuksen sekä säilytyksen.

Tule käymään paikan päällä tai ota yhteyttä myyntiin

Kotka

Jumalniementie 2
48600 Kotka
Puh. 020 141 5480
Fax 020 141 5499
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Lappeenranta

Ajurinkatu 8
53500 Lappeenranta
Puh. 020 141 5656
Fax 020 141 5655
jani.kivisto@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Mikkeli

Otavankatu 21
50130 Mikkeli
Puh. 020 141 5770
Fax 020 141 5777
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

Savonlinna

Mertajärventie 8
57220 Savonlinna
Puh. 020 1415450
Fax 020 1415469
aleksi.musakka@vauhti-vaunu.fi

Myynti, huolto ja varaosat

70v